Милан срина непревземаемия "Стадио Олимпико" (ВИДЕО)

Отборът на Милан спечели дербито от 11-я кръг на неделния ден в италианската Серия А. Играчите на Синиша Михайлович надделяха като гости на Лацио с 1:3, като през цялата среща "росонерите" бяха по-добрият тим на терена.

За "орлите" това бе първа домакинска загуба от началото на сезона и в момента те са с актив от 18 точки, които им отреждат 7-та позиция.

Гостите от своя страна записаха трета поредна победа и събраха актив от 19 пункта, като след днешния успех те дори изпревариха тимът от Рим и вече заемат 6-то място.

Срещата започна по-добре за гостите, като още в третата минута те организираха добра атака от дясно чрез Алесио Черчи, но Рикардо Монтоливо се засуето в наказателното поле и не можа да обработи добре топката, насочена към него.

До 20-та минута Милан бе тимът, който владееше повече топката, но не успя да организира добра атака. Защитата на тима пък добре подредена и напълно неутрализираше опитите за извеждащи подавания към Мирослав Клозе.

По-добрата игра на тимът от Милано даде резултат. Топката бе центрирана към Карлос Бака от Алесио Черчи, но колумбиецът не успя да играе с нея. Федерико Маркети не изби добре и кълбото попадна на крака на Андреа Бертолачи и той безпроблемно я вкара за 1:0.

7 минути преди края на първата част Алесио Черчи бе изведен от Рикардо Монтоливо зад защитата на домакините и можеше да удвои аванса на тима си, но шутът на италианеца срещна гредата на Лацио.

След почивката срещата започна с по-добра игра на Лацио, а пет минути след подновяването на играта, страховита ситуация спря играта. При центриране в наказателното поле на Милан, централният браните на гостите Алекс получи удар в главата след разбъркване и се строполи на земята буквално в нокаут. Това доведе до принудителна смяна и на терена се появи Филип Мексес.

Секунди по-късно бившият играч на Рома удвои аванса на тима си с първото си докосване до топката. Ново центриране, този път в наказателното поле на Лацио. Мексес бе изпуснат от синята защита и спокойно се извиси над всички и с глава промуши топката зад Маркети за 2:0.

10 минути преди края на срещата Карлос Бака вкара трети гол във вратата на Лацио и по този начин предреши изхода от срещата. Бонавентура изведе по блестящ начин нападателя, който безпроблемно надбяха двама защтиници на домакините, а след това се освободи и от Маркети и вкара в опразнената врата - 3:0.

В 85-та минута Кишна, който се появи като резерва за тима от Рим, получи топката в наказателното поле. Там той спокойно се освободи от защитник на "росонерите" и мощен удар преодоля Донарума за 3:1.

От началото на сезона тимът от Рим заема шестата позиция с 18 точки, като момчетата на Стефано Пиоли редуват силни със слаби мачове и през последните си пет мача записаха две победи и три загуби.

Тимът от Милано също не показва най-доброто от играта си и с 16 точки е на 8-та позиция. От началото на сезона "росонерите" имат в актива си 5 победи и четири загуби.

"Орлите" са наредени в 4-2-3-1 с Федерико Маркети на вратата. Душан Баста, Маурисио, Сантиаго Гентилети и Сенат Лулич са четиримата в защита. Лукас Биглиа и Огени Онази ще действат като опорни халфове. Фелипе Андерсон, Сергей Милинкович-Савич и Антонио Кандрева ще помагат на единствения нападател Мирослав Клозе.

Синиша Михайлович залага на 4-3-3 с Джанлуиджи Донарума между гредите. Четиримата пред него са Матиа Де Сциглио, Алекс, Алесио Романьоли и Лука Антонели. Юрай Куцка, Риакрдо Монтоливо и Андреа Бертолачи са тримата в центъра, а в атака ще действат Джакомо Бонавентура, Карлос Бака и Алесио Черчи.