Безумни пропуски не дадоха на Наполи да излезе начело в Италия

Фамозните спасявания на вратаря Матия Перин и най-вече чудовищните пропуски на звездите в атака на Наполи не позволиха на „партенопеите“ да спечелят гостуването си на Дженоа и да се изравнят на върха с Фиорентина и Интер.

Възпитаниците на Маурицио Сари прекратиха серията си от пет победи в Серия А, като в 11-ия кръг бяха удържани за 0:0 на стадион „Мараси“ от домакините Дженоа. Така неаполитанците, вместо да оглавят класирането, останаха на четвърто място с 22 точки – 1 по-малко от третия Рома и на 2 от Фиорентина и Интер.

По-рано днес „виолетовите“ смазаха с 4:1 Сасуоло, за да изравнят постижението на „нерадзурите“, които късно снощи в дербито спечелиха с 1:0 срещу Рома, но заради разгрома 1:4 от Фиорентина са фактически на втора позиция. Дженоа е 13-ти с 12 пункта.

Още през първото полувреме стана ясно, че Наполи ще бъде по-дейният и по-търсещият победата отбор, но тогава пропуски от чисти позиции направи Дрийс Мертенс. След почивката на опашката да не могат да уцелят вратата от стопроцентови ситуации се наредиха Хосе Мария Кайехон, Лоренцо Инзинье и Гонсало Игуаин, а дори когато някой от нападателите целеше вратата, на поста си бе Матия Перин.

Ключово бе спасяването на вратаря в добавеното време, когато шут от фаул на Маноло Габиадини рикошира в стената, но Перин успя да демонстрира блестящ рефлекс.