Милан се възползва от грешките на останалите и оглави класирането в Серия А

Отборът на Милан е новият лидер в италианската Серия А, след като днес "росонерите" се възползваха от грешните стъпки на Лацио и Интер, успявайки да вземат своето при домакинството си на Палермо на "Стадио Сан Сиро".

Милан се наложи с резултат 3:1 над съперника си от Сицилия, а равенството на Интер с Лече и поражението на Лацио в Чезена прати водения от Масимилиано Алегри тим на върха в Калчото.

С много силна игра през втората част се отличи шведският национал Златан Ибрахимович, който при резултат 1:1 отбеляза от дузпа за своя отбор и асистира на Робиньо за крайното 3:1 в края на двубоя.

Преди това пък домакините бяха взели аванс в резултата, благодарение на попадението на Алешандре Пато след 19 минути игра. Ветеранът Кларънс Зеедорф центрира добре в наказателното поле на гостите, а Патока бе безпощаден с глава за 1:0. Лошите новини за Милан обаче дойдоха от поредната мускулна травма, която младият бразилец получи по-късно в срещата. Контузия получи и заменилият го Пипо Индзаги, което най-вероятно ще извади и двамата от градското дерби с Интер през уикенда.

През втората част гостите от Палермо успяха да се върнат в срещата, благодарение на изравнителното попадение на Бачинович след 63 минути игра. Футболистите в червено-черно обаче не допуснаха да изгубят ценни две точки в борбата за Скудетото, като 14 минути по-късно отново водеха в резултата. Масимо Амброзини бе фаулиран в пеналтерията на гостите, а Ибрахимович бе безпощаден от бялата точка - 2:1.

Крайното 3:1 за Милан пък бе оформено малко по-късно, когато името си сред голмайсторите записа и отново останалият на пейката Робиньо. Бразилецът получи подаване от Ибрахимович и преодоля противниковия вратар, с което и успокои своите съотборници в минутите до края.

Така Милан вече е първи с актив 23 точки, докато досегашният лидер Лацио има една по-малко. Действащият шампион Интер пък остава с 20.