Интер притесни още повече тифозите си преди "Дерби дела Мадонина"

Италианският шампион Интер загуби нови две точки в борбата за нова титла в Серия А, завършвайки наравно 1:1 при гостуването си на намиращия се на 16-та позиция във временното класиране тим на Лече.

По този начин "нерадзурите" пропуснаха да изпреварят Лацио на второто място в таблицата, оставайки на три точки зад новия лидер Милан, само дни преди поредното издание на градското дерби с "росонерите".

Без страдащия от анемия Уесли Снайдер, Интер не успя да демонстрира нужната ефективност в атака, за което свидетелства и страхотния пропуск на Горан Пандев преди почивката. Македонският национал по удивителен начин не успя да отбележи от 2-3 метра разстояние, позволявайки на противниковия страж да отрази изстрела му.

И двете попадения в мача пък паднаха след почивката, като първи резултата откриха гостите от Милано. В 76' Диего Милито се възползва от поредната за този сезон добра изява на Самуел Ето'о, който асистира на Принца за 0:1.

Рафа Бенитес и неговите момчета обаче бяха шокирани само три минути по-късно, когато домакините от Лече изравниха. Рубен Оливейра бе оставен непокрит в наказателното поле на Лече и успешно простреля Лукас Кастелаци за 1:1, което в крайна сметка се задържа и до края на сблъсъка.