Милан подчини Юве и грабна трофея ТИМ

Отборът на Милан спечели за първи път от шест години насам приятелския турнир ТИМ, постигайки победи над другите два тима, участващи в тазгодишната мини-надпревара - Ювентус и Сасуоло.

Безспорно най-интригуващ бе сблъсъкът между "росонери" и "бианконери", а Милан постигна успех с 1:0 над Ювентус, вече предвождан от бившия наставник на тима Масимилиано Алегри.

Единственият гол срещу "старата госпожа" реализира японският национал Кейсуке Хонда, като по традиция всички мачове се изиграха във формат от по 45 минути.

Попадението на Хонда падна след точно половин час игра, когато плеймейкърът се възползва от отлична асистенция на Матиа Де Шилио и разпечата вратата на Марко Сторари.

Ювентус все пак постигна успех в турнира, печелейки със същия резултат срещу състава на Сасуоло. Единственият гол в сблъсъка отбеляза новото попълнение на шампионите Роберто Перейра, който се разписа едва две минути преди края на срещата. Бившият футболист на Удинезе се възползва от отклонено центриране в пеналтерията на Сасуоло и от близка дистанция вкара във вратата на Рубиньо.

Решаващ за титлата се оказа сблъсъкът между Милан и Сасуоло, който в крайна сметка донесе приятелския трофей във витрината на "росонерите". Воденият от Филипо Индзаги състав се наложи с 2:0 и завърши турнира без инкасиран гол във вратата си, а точни за успеха бяха Жереми Менес от дузпа и Стефан Ел Шаарави.