Десет от Валенсия спасиха точката в Севиля

снимка: valenciacf.com

Отборът на Валенсия измъкна точка при визитата на Севиля в среща от първия кръг на Примера Дивисион, след като сблъсъкът на "Рамон Санчес Писхуан" завърши при равенство 1:1.

Домаините откриха минута преди почивката чрез попадение на Алекс Видал, а през втората част андалусците дори имаха и числено предимство на терена.

Причина за това стана изгонването на Родриго Поул от състава на "прилепите", който получи директен червен картон само минута след появяването си в игра.

Въпреки, че вече бяха с десет души на терена, футболистите на Валенсия дадоха всичко от себе си в оставащите минути на мача, а усилията им бяха възнаградени две минути преди края. Тогава за състава на Нуно се разписа друга резерва - Лукас Орбан, който само няколко минутки преди това бе заменил на терена Андре Гомес.

В друг мач от първия кръг Депортиво Ла Коруня загуби с 1:2 като гост на Гранада.

Гостите поведоха с гол на Иван Кавалейро в 20-а минута. Рубен Рочина изравни в 55-а минута, а победата за Гранада донесе Жан-Силван Бабин, който беше точен 13 минути преди края.