Милан победи Бари като гост и изпревари Интер в класирането на Калчото

Отборът на Милан победи Бари с 3:1 като гост в мач от 10-тия кръг на Калчото.

"Росонерите" поведоха с ранен гол на Амброзини в 4-тата минута на мача, а в 31-вата Фламини удвои преднината на гостите. Кутузов върна едно попадение за домакините, след като бе точен в 65-тата минута, но Пато отново направи преднината на Милан стабилна, реализирайки в 72-рата минута, а Барето в края на двубоя реализира гол за Бари и оформи крайното 2:3.

Срещата започна по отличен начин за Милан и още в 4-тата минута гостите поведоха в резултата с 1:0 след попадение  на Амброзини, който засече с глава центриране на Зеедорф.

Преднината на Милан бе удвоена в 31-вата минута, когато Фламини се възползва от отличен пас на Ибрахимович и с прецизен изстрел с левия крак реализира попадение за 2:0 в полза на гостите.

Отборът на Бари се върна в мача след попадение на Кутузов, който след премерен шут с десния крак вкара за 1:2 в 65-тата минута на мача.

В 72 минута Милан осъществи контраатака и Пато окончателно реши изхода на мача, след като с десния крак реализира за 3:1 в полза на Милан.

Домакините не се предадоха, но усилията им стигнаха само за още едно попадение дело на Барето в 90-тата минута на мача, като по този начин Милан победи Бари с 3:2 като гост.

Отборът на Милан е с актив от 20 точки след 10 изиграни кръга и се намира на 2-ра позиция в класирането на Калчото, а Бари е със само 8 точки и е на последното място в таблицата.