Дортмунд дръпна с четири точки пред Майнц след бой над Хановер

Отборът на Борусия Дортмунд се укрепи на върха в немската Бундеслига, след като днес възпитаниците на наставника Юрген Клоп отнесоха с 4:0 домакинстващия тим на Хановер 96.

По този начин гостите се възползваха от вчерашното поражение на Майнц 05 във Фрайбург, увеличавайки аванса си на върха в класирането на вече четири точки. Хановер пък остава твърдо в средата на таблицата.

Първата част между двата тима завърши при резултат 0:1 в полза на Дортмунд, след като Кагава бе открил след само единадесет минути игра.

През втората част пък домакините съвсем отпаднаха, получавайки нови три попадения в последните двадесет минути, дело на Лукаш Бариос, Робърт Левандовски и Блашчиковски. Нури Сахин пък пропусна дузпа за гостите. Отборът на Хановер завърши срещата и с числено-намален състав, след като Хагуи бе отстранен от игра в 77'.