Милан отново безличен, този път във Верона

Милан завърши изключително слабо цикъла от поредни мачове през последните седмици, след като завърши 0:0 във Верона срещу Киево и продължи без спечелен мач като гост през този сезон.

Срещата не беше особено интересна, а Абиати спаси на няколко пъти честта на своя тим след опасни удари на домакините. Робиньо пък нацели гредата през втората част, но това беше и единствената по-сериозна ситуация за “росонерите“.

Така вече в 4 мача грандът от Милано няма победа, а в тях записа едва 2 точки. Към това може да се прибави и слабата игра при загубата от Барселона през седмицата. Това оставя Милан на 10-о място с едва 13 пункта – 21 по-малко от лидера Рома.

Киево пък пропусна шанса си поне да се доближи до Сасуоло и остава на последното място със само 6 точки.

След слаби 17 минути за двата отбора Киево все пак се опита да направи нещо интересно, като Естигарибия пробва рефлекса на Абиати, който се намеси авторитетно с една ръка. След последвалия корнер пък Сесар остана непокрит, но ударът му с глава излезе в аут.

Съли Мунтари пък пръв от “росонерите“ наруши еднотипната игра, пробвайки удар от далеч, но топката рикошира в защитник. Като цяло обаче гостите не правеха нищо смислено в атака, а Андреа Поли се отчете с няколко пробива, след които не последва нищо.

Милан държеше контрола върху топката и след полувремето, като почна да затяга обръча около вратата на домакините от Верона. Именно те обаче можеха да отбележат след началния сигнал за второто полувреме, но Палоски не успя да преодолее Абиати.

“Летящите магаренца“ също така успяха и да вкарат, но заради засада голът беше отменен. Робиньо пък при една от малкото добри ситуации за гостите удари гредата, а при добавката Матри не беше точен.

В края на мача положението на “росонерите“ стана още по-лошо, след като Монтоливо си изкара втори жълт картон и трябваше да напусне терена. Сержио Пелесиер също си изпроси червен картон и в 91' остави своите с 10 човека.