„Черните котки“ отново минаха път на „гражданите“

Съндърланд постигна минимална победа с 1:0 над тима на Манчестър Сити, като това е четвърти пореден успех за „черните котки“ с такъв резултат над „гражданите“ на „Стейдиъм ъф Лайт“.

Единственото попадение в двубоя отбеляза защитникът Фил Бардсли след страхотен пас на Уес Браун.

Формата на Сити като гост продължава да е ужасяваща, като воденият от Мануел Пелегрини тим има само една победа във визитите си от началото на сезона. Успехът за „черните котки“ пък е втори за тима, след като в предшното си домакинство надвиха Нюкасъл с 2:1.

Така "гражданите" остават с 19 точки, а Съндърланд е предпоследен със 7 спечелени точки.

Двубоят започна равностойно, като нито един от двата отбора нямаше голямо преимущество над своя съперник.

При първото по-сериозно положение в мача резултатът бе открит, след като в 21-ата минута защитникът на Съндърланд Филип Бардсли получи страхотен пас зад защитата на „гражданите“. Шотландецът го оползотвори прекрасно и матира Костел Пантилимон за 1:0.

След гола Сити осъществи натиск, а единственият реален шанс за гол  до края на първата чост бе в 32'. Коларов качи топката на главата на Серхио Агуеро, но аржентинецът от близко разстояние не успя да уцели вратата на „черните котки“.

В 50' отново Агуеро пропусна отлична възможност да изравни. Нападателят бе оставен непокрит в малкото наказателно поле на домакините, но ударът му срещна тялото на автора на първия гол Фил Бардсли.

В 68' пак аржентицетът бе близо до гол, но ударът му в долния ляв ъгъл на Вито Маноне бе отразен безпроблемно от стража.

Десет минути преди края удар с глава на влезлия като резерва Един Джеко премина опасно покрай вратата на „черните котки“. Малко по-късно пък и Коларов бе близо до попадение, но и той не улучи целта.

До края на двубоя, както и през по-голямата част на второто полувреме, Сити търсеше гола с осезаем натиск, но така и не създаде чисто голово положение и „гражданите“ отново разочароваха привържениците си.