Милан оглави Серия А след успех в Каляри

снимка: Guliver/Getty Images

Шампионът на Италия Милан отново оглави поне временно класирането в Серия А, след като тази вечер "росонерите" се наложиха с 2:0 при визитата на Каляри в отложен мач от 1-ия кръг на Калчото.

Таранът на гостите Златан Ибрахимович ознаменува с гол своя мач номер 200 в италианския шампионат, а Писано от състава на Каляри си отбеляза автогол още в началните минути на срещата.

Масимилиано Алегри отново остави Алешандре Пато на своята резервна скамейка, избирайки Робиньо за партньор на Ибра в предни позиции. Сред титулярите се завърна и ветеранът Масимо Амброзини, докато Кларънс Зеедорф остана на пейката.

Мачът започна двуостро още от първите минути, а Каляри пропусна шанс да поведе, след като Тиаго не успя да преодолее Кристиян Абиати. В ответната атака Каляри вече изоставаше в резултата, след като Писано си отбеляза автогол, засичайки по възможно най-лошия начин центриране на Робиньо. До почивката Каляри имаше някои шансове да изравни, но Абиати се намеси решително.

Милан нанесе втори удар по своя съперник след точно час игра, когато Златан Ибрахимович отпразнува подобаващо юбилея си, пращайки топката зад гърба на Агаци за крайното 0:2. В 74' на терена се появи и Алешандре Пато, но бразилецът не успя да се разпише в оставащото време до края.

Така Милан има вече 34 точки в своя актив, с което "росонерите" оглавиха временното класиране в Серия А. Втори с точка по-малко е Ювентус, но "бианконерите" все още не са изиграли своя мач срещу Удинезе утре вечер.