Мартин Петров с асистенция за победа на Болтън

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Болтън постигна трудна победа с 2:1 като гост на Блекбърн в дербито на дъното в Премиършип. Това бе първата среща от 17-ия кръг във Висшата лига.

Мартин Петров помогна на своя отбор да доситгне до победата записвайки асистенция, като българина бе един от най-добрите на терена.

Гостите от Болтън излязоха напред в резултата още в петата минута. Грешка в защитата на Блекбърн позволи на Марк Дейвис да открие. В 30-та минута пробив с марката Мартин Петров по лявото крило донесе втория гол за гостите след като българина подаде на Найжъл Рио Кокър, който покачи на 2:0.

Домакините се върнаха в мача чак в 67-та минута, когато Якубу се разписа за 1:2. Второто полувреме премина под натиска на Блекбърн, който се оптиваше да стигне поне до точката в този мач. Мартин Петров пък показа страхотна бързина на няколко пъти и често тормозеше отбраната на домакините. В края на мача и двата тима имаха шансове за гол, но резултата се запази.

По този начин Болтън изпревари Блекбърн, който вече заема последното място в Премиършип с актив от 10 точки. Марто Петров и компания имат 12 точки.