Милан направи Коледата невъзможна за Юве

Милан изненадващо триумфира със Суперкупата на Италия, след като на финала в Доха победи хегемона Ювентус след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията срещата завърши 1:1, а при ударите от бялата точка "росонерите" показаха по-здрави нерви. Така "червено-черните" спечелиха първи трофей от 2011 г. и се изравниха с торинци на върха по брой Суперкупи – 7:7.

"Старата госпожа" от Торино започна мача много по-добре и имаше тотална доминация на терена до гола на Джорджо Киелини  в 18-ата минута. След него възпитаниците на Винченцо Монтела се взеха в ръце и изравниха играта, а в 38-ата Джако Бонавентура с глава възстанови равенството.

Второто полувреме предложи двуостър мач със сериозни опасности и пред двете врати, които обаче не бяха оползотворени. При една от тях Алесио Романьоли нацели горната греда. Така се стигна до две продължения от по 15 минути, при които Милан пропусна златна възможност да поведе в 93-ата минута чрез Карлос Бака, който не се е разписвал от почти три месеца.

В 111-ата минута гол на Патрис Евра беше правилно отменен заради засада и така се стигна до дузпи. При тях Марио Манджукич и Пауло Дибала изпуснаха за Юве, а за Милан не вкара единствено Джанлука Лападула.