Милан и Самп спукаха топката за 0:0

снимка: Guliver/Getty Images

Сампдория и Милан не можаха да се победят и завършиха наравно 0:0 в последния мач от 20-ия кръг на Серия А, като предложиха повече битка на терена, отколкото интересни ситуации за зрителите на „Стадио Луиджи Ферарис".

Нулевото равенство означава, че Милан продължава вече 6 години да няма победа като гост на този свой съперник, а също така не можа да се възползва от грешните стъпки на Фиорентина и Рома в кръга от Калчото.

„Росонерите" вече са с 30 точки и са застигнати на 7-ма позиция от Удинезе, който надигра Фирентина с 3:1 по-рано днес. Топ 5 остава на 5 пункта дистанция спрямо гранда от Милано.

Сампдория вече има 20 точки в актива си и остава на 15-то място, като разликата със зоната на изпадащите е 3, а първият тим под чертата е другият отбор от града Дженоа.

Миналата седмица Сампдория поднесе най-голямата изненада за сезона в Серия А, след като с човек по-малко обърна Ювентус от 0:1 до 2:1 като гост в Торино. Логично изгоненият тогава Гаетано Берарди бе наказан за двубоя с Милан, а трима души отсъстваха заради контузии - Макси Лопес, Енцо Мареска и Никола Поци.

Кадровите проблеми за Масимилиано Алегри бяха дори по-големи, като списъкът с лекуващи се играчи се състоеше от 6 имена - Найджъл Де Йонг, Джамел Месба, Лука Антонини, Съли Мунтари, Марио Йепес и Даниеле Бонера. Към тях трябва да прибавим отсъствието на Джампаоло Пацини, който беше наказан за мача срещу един от бившите си отбори.

Въпреки че атаката на Милан беше водена от трима души с обща възраст 60 години - Боян Къркич, Стефан Ел Шараави и Мбайе Нианг - „росонерите" така и не можаха да създадат сериозни проблеми за защитата на противника си.

Кристиан Абиати бе значително по-заетият от двамата вратари, като в 8-ата минута отрази по прекрасен начин мощен изстрел на Едер от пряк свободен удар на границата на наказателното поле. По-рано Лоренцо де Силвестри бе тествал качествата на ветерана, а до края на полувремето Абиати постоянно бе нащрек при центриранията от корнери и акции на домакините.

Рикардо Монтоливо се оказа най-силното оръжие в атака на Милан, защото единствено неговите два опита от дистанция провокираха стража на Сампдория Серхио Ромеро да показва класа.

Масимо Амброзини отново получи проблеми в мускулите, които го принудиха да поиска смяна в 26-ата минута, а на негово място се появи Матийо Фламини.

След почивката гостите от Милано изглеждаха по-добре на терена и не бяха толкова пасивни в отиграванията си, както през първото полувреме. Домакините без особени проблеми отразяваха набезите на съперника, но все по-малко играеха с топката. Нианг в 54-ата минута стреля от границата на наказателното поле, но прати кълбото високо над горната греда.

Милан бе отборът, който по-често търсеше победния гол през втората част, но домакините се отбраняваха достатъчно добре, за да не оставят вратаря си Ромеро под сериозен обстрел. В действителност не беше създадено нито едно чисто голово положение и в двете наказателни полета, а най-сериозните поводи за напрежение идваха при центрирания от корнери.

В заключителните минути „росонерите" започнаха отчаяно да изнасят топката в предни позиции, но така и не стигнаха до шанс за стрелба. В крайна сметка логично на фона на липсата на ситуации резултатът остана 0:0.