Милан и Интер размениха по удар в дебюта на Манчини

Роберто Манчини дебютира повторно начело на Интер, а днешното "Дерби дела Мадонина" между "нерадзурите" и Милан на "Стадио Сан Сиро" от 12-ия кръг на Серия А завърши при равенство 1:1.

Жереми Менес изведе Милан напред в резултата с попадение преди почивката, но през вторите 45 минути Джоел Оби възстанови равенството за Интер, осигурявайки и точката на своя тим.

След почивката и двата отбора нацелиха по веднъж гредата зад противниковия вратар, като първо това стори Стефан Ел Шаарави, а малко след това малшанс споходи и "деветката" на Интер Мауро Икарди.

Така Милан и Интер си поделиха по една точка, която обаче няма да помогне кой знае колко и на двата отбора в преследване на по-високо класиране в Серия А. "Росонерите" записаха пети пореден мач без победа в Серия А, като все пак изпревариха Удинезе на седмата позиция с актив от 18 точки, но оставайки на 13 пункта зад лидера Ювентус и на четири зад третия Наполи и зона Шампионска лига.

Интер пък записа второ поредно реми и остава девети с актив от 17 точки, а Роберто Манчини продължава да бъде без записана победа в дебютен мач в кариерата си.

Дебютиращият в "Дерби дела Мадонина" Филипо Индзаги остави голмайстора на тима Кейсуке Хонда на резервната скамейка, като атаката на Милан бе предвождана от лятното попълнение Фернандо Торес. Стефан Ел Шаарави, Джакомо Бонавентура и Жереми Менес трябваше да подкрепят испанеца от втора позиция, докато Съли Мунтари и Микаел Есиен стартираха като двойка вътрешни халфове в схемата на символичните домакини. Де Шилио, Мексес, Сапата и Рами бяха наредени в защита пред вратаря Диего Лопес.

Роберто Манчини бе променил тактическата постройка на Интер, като любимото на Валтер Мацари 3-5-2 бе оставено в миналото за сметка на далеч по-стандартното 4-3-1-2. Матео Ковачич трябваше да действа зад двамата нападатели Мауро Икарди и Родриго Паласио, докато Джоел Оби, Здравко Кузманович и Фреди Гуарин стартираха в халфовата линия. Нагатомо, Ранокия, Жуан и Додо започнаха в защита пред Самир Ханданович, докато слабо представящият се Неманя Видич бе оставен на резервната скамейка.

4125658

Настроението за дерби се усети от самото начало на сблъсъка, като двата милански гранда стартираха срещата на високи обороти и с мисълта за оспорвана битка. В началните минути Милан бе отборът, който по-често поглеждаше към вратата на съперника, като символичните домакини на няколко пъти центрираха топката в наказателното поле на "нерадзурите".

Сякаш от нищото обаче още в 8' Интер стигна до първи стопроцентов шанс за отбелязване на гол, след като Съли Мунтари допусна кошмарна грешка в наглед безопасна за своя тим ситуация. Ганаецът подходи крайно несериозно и предостави топката на Мауро Икарди, който светкавично се устреми очи в очи с Диего Лопес. Аржентинецът опита да чукне технично топката покрай испанския страж на Милан, но Лопес успя да спаси.

Това сякаш смути футболистите на Милан, които допуснаха своя съперник да създаде още две опасности за вратата на Диего Лопес. Първо Мауро Икарди не успя да засече с глава центриране на Паласио, а малко след това бившият страж на Реал Мадрид трябваше да спасява силен изстрел от дистанция на Фреди Гуарин.

Интер продължи да действа по-добре на игралното поле, като постепенно "нерадзурите" установиха превъзходство в халфовата линия. Играта на Милан трудно се получаваше, което и започна да изнервя наставника на тима Филипо Индзаги край страничнията линия. Всичко обаче се промени за секунди в 23', когато "росонерите" откриха резултата с първата си по-добра атака в срещата. Стефан Ел Шаарави получи подаване отляво и мигновенно центрира към непокрития Жереми Менес, който по елегантен начин засече топката с десния крак и матира изненадания Самир Ханданович за 1:0.

4125660

В следващите минути двубоят позатихна откъм ситуации за попадение, като качествените изпълненията отстъпиха на агресията и желанието за битка. Футболистите на двата отбора не се колебаеха да влизат здраво в единоборства, докато Интер така и не намираше начин да застраши вратата на Диего Лопес, въпреки допуснатия пасив в резултата. Играта на "нерадзурите" надали бе по вкуса и на техния наставник Роберто Манчини, който започваше да става все по-неспокоен на своята скамейка. До почивката Интер така и не успя да материализира опита си за натиск в офанзивен план, а Милан се оттегли на почивка с гол аванс на сметката си.

Втората част стартира с отлична възможност за "росонерите", след като още в 52' Джакомо Бонавентура за малко не удвои аванса на символичните домакини. Футболистът на Милан изкочи непокрит в наказателното поле на Интер и опита изстрел с десния крак, а след рикошет в тялото на Андреа Ранокия, топката за малко не се оплете в мрежата зад Ханданович

4125659

Две минути по-късно "нерадзурите" отговориха, а Интер достигна до първия си шанс за гол след почивката. И този път изпуснат от отбраната на Милан бе Мауро Икарди, който се опита да центрира успоредно на голлинията. Диего Лопес обаче предугади действията на аржентинеца и плонжира, а при последвалото разбъркване Интер отново не успя да стигне до изравнително попадение.

Резултатът на "Сан Сиро" все пак бе изравнен в 61', когато тифозите на Интер изригнаха в един глас. Отбраната на Милан не успя да изчисти една топка пред вратата на Диего Лопес, като кълбото попадна в намиращия се около дъгата Джоел Оби. Нигериецът не се посвени да стреля и отправи изключително точен удар с левия крак, бележейки първия си гол за сезона и изравнявайки резултата в дербито - 1:1.

Двадесет минути преди края и двамата треньори извършиха първи смени в своя състав, като Кейсуке Хонда зае мястото на неубедителния Фернандо Торес, докато голмайсторът за Интер Джоел Оби отстъпи позицията си на Ернанес.

В 75' отбраната на Интер сякаш заспа, което позволи на Стефан Ел Шаарави да се озове очи в очи със Самир Ханданович. Фараона получи великолепно подаване от Бонавентура и се оказа напълно сам срещу вратаря на "нерадзурите", но изстрелът на италианския национал срещна напречната греда.

Отговорът на Интер не закъсня, а само три минути по-късно топката облиза и гредата на домакините. Фреди Гуарин навлезе в наказателното поле на Милан и центрира около точката на дузпата, където Мауро Икарди бе оставен без персонална опека. Аржентинецът не се поколеба и стреля от движения, а топката чукна напречната греда на вратата, преди да излезе в аут.

До края на срещата до нови попадения на "Сан Сиро" така и не се стигна, като до голяма степен заслужено двата тима разделиха по една точка, имайки предвид и показаното на терена. В добавеното време резервата Андреа Поли можеше да донесе сладък успех на Милан, но изстрелът на халфа се отклони в бранител на съперника, преди топката да излезе в корнер.