Аугсбург остави Щутгарт на дъното

Аугсбург се изкачи на 6-о място в Бундеслигата, след като в последния мач от 12-ия кръг победи Щутгарт с 1:0 като гост.

Единственият гол вкара Пол Верхаег от дузпа, а домакините завършиха срещата с човек по-малко. Наказателният удар беше отсъден в 72-ата минута заради игра с ръка на Адам Холоусек при центриране на аржентинеца Раул Бобадия. Верхаег не сгреши срещу вратаря Свен Улрайх, който иначе спаси още поне пет опасни удара.

Даниел Швааб от отбора на домакините получи два жълти картона още в 28-ата минута, вторият заради фаул срещу Халил Алтънтоп, и напусна терена, което усложни задачата на домакините да се борят за точки.

За цялата среща домакините отправиха едва един удар в рамката на вратаря на гостите Марвин Хиц, а освен Улрайх, заслуга за нулевото равенство преди почивката има и Тимо Баумгартъл, който спря на голлинията топка след удар на Алтънтоп.

След поражението швабите останаха на дъното на Бундеслигата с 9 точки, като пропуснаха шанса да изместят Вердер, който по-рано отстъпи с 0:2 на Хамбургер.