Михаел Шумахер не съжалява за решението си да се завърне на пистата

галерия:

Седемкратният световен шампион Михаел Шумахер сподели, че не чувства никакво съжаление относно решението си да се завърне на пистата през сезон 2010.

 

Пилето донякъде разочарова верните си почитатели, изнасяйки доста неубедителен сезон с тима на Мерцедес, което и доведе до редица дебати дали решението му всъщност е било правилно.

 

Противно на това обаче, легендарният германец заяви, че "има правото да прави това, което му носи забавление", а в случая подобно нещо са именно емоциите на "кралските гонки".

 

"Забавлявам се. Имам правото да върша това, което ми носи наслада", заяви Шумахер, цитиран от CNN. "Дори и да поставям репутацията си под съмнение... аз продължавам да чувствам, че съм взел добро решение за себе си, получавайки и подкрепата на толкова много хора".

 

Шуми не пропусна и да отбележи, че е твърдо решен отново да се завърне на върха във Формула 1, откъдето вече много пъти е наблюдавал останалите.

 

"Със сигурност искам да постигна успехи в завръщането си на пистата. Бих бил щастлив единствено тогава, когато се завърна на пътя на победата с отбора. За това и работя всеки ден, това представлява удоволствието и страстта във Формула 1", обясни Пилето.