Меси, Суарес и Неймар надвишиха 100 гола при разгром (ВИДЕО)

Барселона очаквано разпиля без проблеми гостуващия Хетафе с 6:0 на своя стадион „Камп Ноу“ в първи мач от междинния 34-ия кръг на испанската Примера дивисион. Феновете на трибуните се насладиха на нови три попадения от звездното трио в атака Меси – Неймар – Суарес, като те още до почивката увеличиха броя на общите си голове на 102.

Барселона увеличи актива си на 84 точки с днешния комфортен успех и поне временно дръпна с 5 пункта на основния си преследвач Реал Мадрид, който утре от 21 часа приема Алмерия на „Сантяго Бернабеу“.

Програмата до края на шампионата в Ла Лига индикира, че Барселона има един тежък мач в оставащите четири кръга – гостуване на Атлетико (Мадрид) на 17 май, докато Реал Мадрид има домакинство на борещия се за зона „Шампионска лига“ Валенсия и визита на непобедения у дома си Севиля, който също се цели в топ 4.

Каталунците определено бяха в настроение да разгромят съперника, защото още до почивката водеха с внушителното 5:0. Началото на голеадата бе поставено от Лионел Меси в 9-ата минута, като аржентинският магьосник се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Веласкес срещу Луис Суарес в наказателното поле.

В 25-ата минута пък Бълхата не пропусна да добави и асистенция към приноса си за победата на Барса, след като центрира отдясно в наказателното поле и Луис Суарес от воле засече топката в мрежата на безпомощните гости – 2:0.

Уругвайският стрелец на Барса подаде за Неймар три минути по-късно и бразилецът след няколко финта в пеналтерията също прати кълбото зад голлинията – 3:0 за отрицателно време и общо 100 гола за нападателното трио на каталунците.

В 30-ата минута мъките за Хетафе продължиха, след като този път Неймар асистира за Шави Ернандес и ветеранът в халфовата линия направи резултата 4:0. За първи път през сезона във всички турнири Меси, Неймар и Суарес вкарват гол и правят асистенция в един мач.

В 40-ата минута Шави върна жеста на Суарес, след като насочи топката към него вляво в наказателното поле, а уругваецът с фантастичен фалцов изстрел от около 13 метра отбеляза по прекрасен начин за 5:0.

В 47-ата минута Суарес предостави топката на Меси отдясно в пеналтерията, а Бълхата с фамозен удар в далечния ъгъл по неспасяем и впечатляващ начин отбеляза за 6:0. Попадението е номер 49 за Меси през сезона и 38-мо в Примера, с което той се доближи на едно от лидера при голмайсторите в първенството Кристиано Роналдо.

Така за първи път този век четирима футболисти – Меси, Суарес, Неймар и Шави – вкарват и асистират в един двубой от испанското първенство. Още на този етап от сезона пък триото Меси, Суарес и Неймар реализира общо 102 и така изпревари с 1 постижението на най-силната триада досега в историята на клуба – Меси, Тиери Анри и Самуел Ето'о, които през великата кампания 2008/2009 вкараха 100.

Иначе Хетафе за първи път този сезон допусна цели пет гола само в рамките на едно полувреме, като с 36 точки остава на 13-то място и сравнително далеч от зоната на изпадащите – на седем пункта.