Ливърпул каза "чао" на Шампионска лига след трета поредна загуба

Отборът на Хъл Сити спечели домакинстото си на Ливърпул с 1:0 в отложен мач от 32-я кръг на английската Висша лига и по този начин с игарантира много важни три точки, с които може да се спаси от изпадане. За тима на Ливърпул загубата означаваше край на надеждите за класиране в Шампионска лига на есен, тъй като те изостават със седем точки от четвъртия Манчестър Юнайтед.

С победата днес "тигрите" си гарантираха три точки и вече с актив от 35, те изпревариа и Астън Вила, като вече заемат 15-тата позиция в класирането.

Срещата започна добре за домакините, които организираха бърза атака по десния фланг, но паса на Ахмед Елмохамади към наказателното поле на гостите бе пресечено от Джо Алън, който моментално комбинира с Марио Малотели и "червените" подхванаха контра на свой ред. Около пет метра преди наказателното поле Балу бе настъпен от Том Хъдълстоун и последва пряк свободен удар. Именно пострадалият застана зад топката, но изстрелът му бе неточен.

Най-доброто положение в срещата се откри пред "тигрите" в 6-тата минута. Соне Алуко центрира добре от ляво към Даме Н'Дойе, който отправи точен удар с глава, но Симон Миньоле бе на място и опази мрежата си от ранен гол.

В 20-тата минута дойде и първото по-добро положение за Ливърпул. Джордън Айб спечели корнер и Джордън Хендерсън направи заучено положение с Филипе Коутиньо, като топката бе насочена към бразилеца, който я чакаше около точката за дузпата и отправи директен изстрел от въздуха, но Стийв Харпър се справи брилянтно и изби.

В 27-та минута като по чудо резултатът не бе открит от Алуко, който не можа да се възползва неразбирателство в защитата на мърсисайдци и Миньоле успя да се намеси.

Постепенно нивото на играта се вдигна и двата отбора започнаха по-често и по-смело да поглеждат към двете врати. Надмощието бе за Ливърпул, но и момчетата на Стив Брус опитваха да застрашат вратата на противника.

В 37-та минута домакините излезнаха напред благодарение на Майкъл Доусън, който с глава откри след добро центиране от ляво. Защитата на "червените" претендираше за засада, но от повторението се видя, че капитанът на "тигрите" не се намира в такава ситуация, тъй като Балотели я покрива.

Само четири минути по-късно гостите можеха да изравнят, след като Айб проби добре от дясно и центрира към свободния Хендерсън, който отправи точен удар, но право в ръцете на Харпър.

До края на полувремето Ливърпул изпусна още едно 100%-во положение, след като Глен Джонсън проби от ляво, стигна до аут линията и пусна успореден пас между краката на стража на домакините, но Балотели не успя да направи най-лесното - да постави крака си и да изравни резултата.

Втората част започна с лек натиск на "червените", който бързо бе потушен от домакините, които овладяха играта в центъра и успокоиха темпото.

В 62-рата минута Ливърпул изпусна ново чисто голово положение, след като Коутиньо намери свободния Хендерсън в наказателното поле, но изстрелът на капитана бе спасен от стража на Хъл.

Минута по-късно Брендън Роджърс започна със смените, като на терена се появиха Рики Ламбърт и Адам Лалана на мястото на Джордън Айб и Марио Балотели.

Играчите на Стив Брус успяха отново да наложат доминация над противника си, като му позволиха да си подава в тяхната половина, но без да стига до опасни ситуации. 20 минути преди края Хендерсън отправи нов опасен удар, но Харпър за пореден път бе на мястото си и спаси.

До 80-тата минута "тигрите" се прибраха в половината си, като не позволяваха по никакъв начин на нападателите на Ливърпул да доближат вратата им, или да отправят удар към нея.

До края на двубоя Стив Брус направи нужните смени, за да успее да запази резултата в полза на своя тим.

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс залага на схема 4-2-3-1, като на вратата е Симон Миньоле. Емре Джан е използван като десен бек, Мартин Шкъртел си партнира с Деян Ловрен в средата на ариегарда, а отляво е Глен Джонсън.

В халфовата линия си партнират Джордан Хендерсън и Джо Алън, докато Джордан Айб получава шанс да играе зад нападателя в компанията на Филипе Коутиньо и Рахийм Стърлинг. Марио Балотели е на върха на атаката, след като Даниел Стъридж едва ли ще играе още до края на сезона.

5-3-2 е схемата на треньора на домакините Стив Брус, като вратар е Харпър, а в защита си партнират Брейди, МакШейн, Доусън, Честър и Елмохамади. Куин, Хъдълстоун и Ливърмор са триото в полузащитата, а двамата нападатели са Алуко и Н'Дойе.