Мерцедес представи цветовете на новия си болид (снимки)

галерия:

снимка: sutton-images.com

Отборът на Мерцедес представи днес, официално, цветовете, които ще красят болида на тима през сезон 2010г.

 

За презентацията бе използван болид на тима на Браун GP от сезон 2009, оцветяването в автомобила е в традиционния за Мерцедес сребрист цвят, а логото на основния спонсор на тима - малайзийският петролен гигант Petronas е разположено на няколко места по предното и задното крило на авотмобила.

 

През 2010г. отборът ще бъде ръководен от Рос Браун, който бе собственик на Браун GP преди тимът да бъде откупен от немския автомобилен гигант. Пилоти на тима ще са бившият ас на Уилямс Нико Розберг и седемкратният световен шампион Михаел Шумахер, който се завръща на пистата след над 3-годишно отсъствие.