Мемфис довърши Сан Антонио и се класира за полуфиналите в Западната конференция на НБА

Мемфис завърши впечатляващата си плейофна серия срещу Сан Антонио с победа с 99:91 точки. Гризлитата спечелиха в шестия мач срещу рекордьорите по победи от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) и се класираха на полуфинал в Западната конференция срещу отбора на Оклахома, който отстрани Денвър в пет мача.

Сан Антонио пое инициативата още в самото начало и записа солидна преднина в гостуването си, но домакините, които бяха на осмо място след края на редовния сезон на запад, взеха преднина с 12 поредни точки и принудиха съперниците си да догонват в резултата в по-голямата част от остатъка на мача. Именно толкова сериозна беше разликата в началото на последната част в полза на Гризлитата, но Сан Антонио успя да намали до една точка пасив 4:39 минути преди края.

Това обаче беше най-доброто, което гостите постигнаха в последния си мач за сезона. Над всички в срещата беше Зак Рандолф, който отбеляза 17 точки в последната четвъртина и завърши мача с лично постижение за сезона от 31 точки. Рандолф добави 11 спечелени борби към актива си, а Марк Гасол също записа "дабъл-дабъл" с 13 борби и 12 точки.

Тони Паркър беше най-полезен за Сан Антонио с 23 точки, а Ману Джинобили добави други 16.