Черно море се наложи над Балкан с 81:66

Отборът на Черно море успя да постигне домакинска победа над Балкан с резултат 81:66. В една много интересна среща днес Черно море успя да запази петото си място в класирането и да си спечели за противник за прейофите Рилски Спортист. Домакините от Черно море завършват сезона с актив от 12 победи и 16 загуби. Независимо от днешната загуба съставът на Балкан успя да запази третото си място в класирането, с актив от 14 победи и 14 загуби, и ще играе срешу Ямбол в плейофите.

Двубоят започна с надмощие на Балкан, който успяха да измъкнат победата в първата четвъртина с три точки разлика. Във втората четвърт обаче съставът на Черно море успя да се стегне в защита и победи с 8 точки разлика. Резулатът на почивката бе 34:29.

Третата четвъртина започна добре за домакините и те успяха да я спечелят отново с 8 точки разлика. В края на мача играта се откри и за това се достигна до резултатна последна четвърт -23:21 за Черно море. Мачът завърши при резултат 81:66

Най-резултатен за Черно море бе Тихомир Желев, който успя да вкара 18 точки. Милчо Борисов успя да вкара 13 точки за своя тим. Георги Давидов направи добър мач за Балкан вкарвайки 16 точки и правейки 8 борби. Дуейн Мортън добави 13 точки.