Мексико загря за Голдън Къп с класика над Нова Зеландия

Отборът на Мексико се поздрави с класическа победа с 3: над тима на Нова Зеландия в мач от подготовката на "ацтеките" за започващия в края на седмицата турнир на страните от КОНКАКАФ - Голдън Къп. Над 50 000 запалянковци бяха дошли да гледат любимците си от Мексико в Денвър, където се игра проверката.

 

Всички попадения в срещата паднаха още през първото полувреме. Джовани Дос Сантос отбеляза първите два гола след половин час игра (22', 30') и до голяма степен предреши изхода на двубоя, а крайното 3:0 оформи Алдо де Нигрис в 43-та минута.

 

"Ацтеките", които са носители на титлата в Голдън Къп от миналата година, и сега са един от основните фаворити за спечелването на трофея. Домакин на тазгодишното издание на турнира е САЩ, а надпреварата започва в неделя, 5 юни.