
Чешкият универсален защитник Марек Янкуловски сложи край на кариерата си на възраст от 34 години. Янкуловски прекара последните шест години в шампиона на Италия тази година Милан.
"Италия бе моят втори дом, както и Милан, но всички приключи. Спомените ще останат в мен и винаги може да се завърна. Когато напускаш от някъде, осъзнаваш всичко, което си направил и сега аз разбирам всички страхотни неща, които постигнах тук", заяви Янкуловски пред клубната телевизия на Милан.
Защитникът изигра 158 срещи за Милан, печелейки една титла на Италия и веднъж турнира Шампионска лига.
"Не виждам себе си като треньор, но може като спортен директор или скаут за млади играчи", заяви чехът.
Роден в Острава, Янкуловски започва своята кариера в местния клуб Баник Острава. През 2000 година преминава в отбора на Наполи, а само две години след това вече е футболист на Удинезе. Като добавим и периода му в Милан, той е прекарал последните 11 години в Италия. За националния отбор на Чехия Янкуловски е изиграл 77 срещи, в които е отбелязал 11 попадения.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ