Мексико губи полузащитник за Мондиала?

Луис Монтес се разписа, но след това получи неприятна контузия при победата на Мексико с 3:1 срещу Еквадор в приятелски мач, който е част от подготовката на отборите за Световното първенство по футбол в Бразилия.

Монтес вкара гол с левия крак в долния ъгъл след пас на Орибе Пералта в 33-ата минута. Малко след това Монтес и Сегундо Кастийо от еквадорския тим се сблъскаха.

Монтес не се изправи повече на крака и беше откаран в болница, докато Кастийо беше заменен. Луис Монтес има съмнение за счупване в областта на десния крак, но беше изпратен с ръкопляскания от публиката на стадиона в Далас.

Кастийо пострада с контузия в дясното коляно. Резервата Марко Фабиан вкара второто попадение за мексиканския отбор в 69-ата минута, а автогол на Максимо Бангера след удар на Джовани дос Сантос и рикошет в гредата даде три гола аванс за "ацтеките".

В 80-ата минута Енер Валенсия от фаул реализира почетното попадение в полза на Еквадор. Мексико ще изиграе още два приятелски мача в САЩ преди старта на Световното по футбол. Еквадор пък ще проведе контролна среща с Англия, уточняв БТА.