Майнц удари Леверкузен на старта в Германия

Един от фаворитите за титлата в немската Първа Бундеслига Байер Леверкузен започна новия сезон с фалстарт, отстъпвайки с 0:2 при гостуването си на Майнц 05 в среща от 1-ия кръг на шампионата. Над 35 000 души дойдоха на новия стадион на Майнц "Кофейс Арена", проследявайки на живо успеха на любимците си над Байер.

Завръщане в Майнц осъществи пък бившият любимец на местните фенове Андре Шюрле, който бе в основата на стабилното представяне на отбора през миналия сезон. Днес обаче Шюрле записа първи мач в Бундеслигата с екипа на своя нов тим Байер Леверкузен, ала дебютът му не се оказа успешен.

В отсъствието на титуляра Рене Адлер, на вратата на "аспирините" застана младокът Фабиан Гийфер, който обаче едва ли ще запомни този мач с добро. Именно вратарят бе в основата на първото попадение на Майнц в мача, допускайки нелепа грешка след точно 32 минути игра. Гийфер се опита да комбинира със свой съотборник, но прати топката право в краката на Сами Алагуи, който не пожали младия страж и откри за домакините.

Домакините от Майнц започнаха по-силно второто полувреме, като на няколко пъти бяха и близо до второ попадение. Футболистите на Байер се опитаха да променят нещо в течение на сблъсъка, но отбраната на Майнц се защитаваше добре и не позволи това. Всичко пък бе окончателно решено три минути преди края, когато Топрак реализира за крайното 2:0 и донесе три точки на Майнц.