Маями възкръсна срещу Оклахома, Сан Антонио приземи Бостън

Отборът на Маями Хийт показа, че никога не трябва да бъде отписван от сметките в борбата за титлата през този сезон в НБА.

„Горещите" победиха досегшния лидер в цялата лига Оклахома Сити Тъндър с 98:93 и по този начин Маями се доближи само на победа от своя западен съперник. „Светкавиците" взеха водачеството в лигата след разгромната си победа над Чикаго преди няколко дена, но от тогава са записали две загуби и сега отново"биковете" са с най-добри показатели.

Ключова в двубоя беше втората част, в която гостите водеха с 11 точки, но фаулове на Пъркинс и Уестбруук, както и добрата игра на Джеймс и Уейд донесоха аванс на Маями в края на полувремето и това не се промени до края.

Леброн Джеймс бе феноменален в този двубой. Той завърши с 34 точки, 10 асистенции и 7 борби, а на всичкото отгоре направи деня много тежък за звездата на гостите Кевин Дюрант, който отбеляза 30 точки, но Джеймс буквално „го изяде" в последните минути на срещата.

Дюрант все пак имаше шанс да прати двубоя в продължения, но прибърза със стрелба от тройката. Последва фал срещу Уейд, който вкара на два пъти и маркира крайното 98:93.

В друг оспорван мач се срещнаха два от най-добре представящите се отбори в лигата след Мача на звездите - Сан Антонио Спърс и Бостън Селтикс.

Спърс постигнаха много трудна победа като гост с 87:86 като прекъснаха серията от победи на Бостън, увеличавайки своята на 9.

„Келтите" губеха през голяма част от двубоя, но с невероятна защита успяха да смъкнат 17-точковия аванс на госта си. Проблем за тях се оказа слабата стрелба, тъй като в третата четвърт те допуснаха едва 9 точки в своя кош, но реализираха 16. В четвъртата Спърс затегна своята защита и с добри действия в нападение успяха да измъкнат победата.

Пол Пиърс имаше 7 секунди да донесе победата на своите, но стрелбата му с отскок назад не се получи и Сан Антонио се поздрави с победата.