Лейкърс все още е по-добрият отбор в Л.А., свали Клипърс на земята (Видео)

Невероятен двубой си спретнаха два от най-силните отбора в „лигата на извънземните" - Лос Анджелис Лейкърс и съгражданите им от Клипърс.

В невероятно оспорвана среща 17-кратните шампиони надвиха „ножиците" със 113:108 като символичен гост и по този начин се бетонираха на третата позиция в конференцията, нанасяйки на своя градски съперник първо поражение след серия от 6 победи.

Това е четвърта победа за „езерняците" в последните пет дена, а освен това записаха 18-а победа срещу отбори с коефициент 0.500 или повече.

Двубоят се развиваше точно по вкуса на момчетата на Майк Браун, но по подобие на много от мачовете на отбора играчите в лилаво позволиха на своя съперник да скъси двуточков аванс.

Лейкърс водеха с 14 точки минута преди края на третата част, но още в първите две минути на заключителната четвърт Клипърс съкратиха този аванс до само 3 точки. Това като че ли наля олово в краката на символичните домакините, които започнаха да стрелят неточно и да допускат доста грешки. Все пак в края на частта успяха да поведат в резултата за първи път след първата четвърт - 104:103.

Благодарение на Коби Брайънт и Рамон Сешънс „езерняците" дръпнаха с 4, но Крис Пол бързо върна този пасив до 2. Тогава Коби отново пое нащата в свои ръце и с невероятен изстрел от ъгъла на корта бетонира успеха на своите 24.5 секунди преди края на двубоя.

Това е поредният феноменален изстрел за Брайънт в последните 5 дена. Неговата серия от решаващи стрелби тръгна срещу Ню Орлиънс Хорнетс на първи април. Тогава той изпусна 15 поредни стрелби, но в решаващия момент заби феноменална тройка, която осигури успеха на 17-кратните шампиони.

Срещу Уориърс на следващия ден вкара тройка минута и половина преди края, която даде аванс от 6 точки на „езерняците". Във вторник той отново бе феноменален, като 10 секунди преди края вкара решаващи три точки за победата над Ню Джърси Нетс.

Голям проблем за Клипърс се оказаха грешките. В първите три части те допуснаха едва 4, но в заключителните минути, в които „ножиците" доминираха, те допуснаха цели седем. Това доведе до 7 точки от всички 21 за Лейкърс в заключителната четвърт в двубоя.

Центърът на „езерняците" Андрю Байнъм се завърна в игра, след като срещу Голдън Стейт контузи глезена си, и заедно с Коби записаха общо 67 точки, напомняйки за опустошителното дуо от началото на хилядолетие Шак-Коби. Байнъм завърши с най-много точки - 36, като овладя 8 борби и направи 4 чадъра. Брайънт пък се отчете с 31, 16 от които в първата четвърт. Забележително е, че във трети пореден двубой записва страхотен процент от стрелба. Той реализира 13 от 19-те си опита, като записа и 66% от тройката. Сешънс, на когото се дължи прекрасната игра в нападение на Лейкърс в последните 15 дена, вкара 16 точки, даде 8 завършващи паса и овладя 6 отскочили топки.

Карън Бътлър записа много добър мач за „ножиците". Той записа 28 точки и беше най-резултатен за своите, но минута преди края негова грешка доведе до кош на Сешънс, което допринесе за загубата на Клипърс. Блейк Грифин направи ново зрелище, като този път заби през Пау Гасол. Той завърши с дабъл-дабъл от 15 точки и 14 борби, седем от които в нападение. Плеймейкърът Крис Пол, който можеше да се озове в другия тим от Л.А. преди сезона, се отчете с 22 точки и 16 асистенции.