Маями срази "кралете"

Шампионът Маями постигна четвърта поредна победа след 122:103 над гостуващия Сакраменто в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Крис Бош беше най-резултатен за успеха с 25 точки, Дуейн Уейд добави 20 точки, а а звездата на домакините ЛеБрон Джеймс завърши с 18 точки, 6 борби и 8 асистенции.

ДеМаркъс Къзинс вкара 27 точки за Сакраменто, но отборът му допусна трета поредна загуба. Кемба Уокър наниза рекордните си за сезона 34 точки при успеха на Шарлът над домакина Детройт със 116:106.

Ал Джеферсън се отличи с 24 точки и 14 борби за гостите, които стигнаха до обрат след 41:17 точки в последната четвърт. Брендън Дженингс беше най-резултатен за домакините с 26 точки.

Филаделфия прекъсна серия от седем поредни загуби след драматичен успех със 121:120 след продължение над гостуващия Бруклин. Ивън Търнър вкара решаващия кош със сирената в добавеното време. той се отличи с 29 точки и 10 борби. Тадиъс Уънг добави 25 точки. Алан Андерсън беше най-резултатен за гостите с 26 точки, а Дерон Уилямс завърши със 17 точки и 14 асистенции.

Кайри Ървинг реализира 39 точки и помогна за победата на Кливлънд със 114:111 след продължения над гостуващия Милуоки. Торонто преодоля 19-точков дефицит и стигна до успеха срещу Далас като гост със 109:108 след продължение.

Решаващия кош в добавеното време реализира ДеМар ДеРозан, който завърши с 15 точки. Кайл Лаури допринесе с 20 точки, а Йонас Валанчунас с 18 точки и 13 борби.

Хосе Калдерон се отличи с 23 точки и 9 асистенции за тексасците, а Монта Елис завърши с 21 точки и 11 асистенции, но направи пропуск със сирената в продължението, информира БТА.

Ник Йънг влезе като резерва и наниза 25 точки, а Лос Анджелис Лейкърс се справи с гостуващия Минесота със 104:91. Пау Гасол от домакините беше близо да "трипъл-дабъл", като завърши с 21 точки, 13 борби и 8 асистенции.