Трета загуба за българките в евроквалификациите

снимка: basketball.bg

Женският национален отбор на България по баскетбол загуби и третия си мач от група "F" на квалификациите за Евро 2015.

Възпитаничките на Георги Божков отстъпиха като гост на Хърватия с 51:78 точки, допуснаха трето поражение в групата и на практика всякакви надежди за класиране на Европейското първенство. Хърватките изиграха страхотен мач, информира БТА.

Те водеха през всичките 40 минути, а в последните минути на двубоя преднината им премина границата от 30 точки. За България 16 точки вкара Доника Ходжис, а с 10 точки се отчете Милена Томова.

Лука Иванкович завърши с 20 точки и 7 борби за хърватките, а 16 точки добави Йелена Ивезич.

Последният мач на България от европейските квалификации е като домакин на Израел на 25-и юни в Самоков.