Маями с първа загуба от 10 мача насам

Шампионът Маями сложи край на серията си от 10 поредни победи, след като загуби домакинството си на Детройт с 97:107 точки в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Седем играчи на Детройт завършиха с двуцифрен точков актив, но най-полезен беше Кайл Синглър с 18 точки.

Леброн Джеймс и Майкъл Бийзли се отличиха с по 23 точки за "горещите", които отново бяха без контузения Дуейн Уейд.

Дикр Новицки се отличи с 25 точки, от които 14 в четвъртата част, при успеха на Далас с 89:82 точки над Шарлът. Новицки и Монта Елис вкараха последните 19 точки и помогнаха на своя тим да вземе последната част с 29:15. Ал Джеферсън записа 19 точки за Шарлът.

Оклахома Сити спечели с 97:95 точки срещу Сакраменто след 27 точки и 11 борби на Кевин Дюрант. Баскетболистите на Оклахома водеха със 17 точки в началото на четвъртата част, но позволиха на съперника да се доближи в резултата.

Айзея Томас вкара 24 точки и пропусна кош секунда преди сирената за Сакраменто, който губи пети пореден двубой. Ръсел Уестбруук реализира 15 точки за победителите.

Клей Томас вкара четири тройки в последната част при победата на Голдън Стейт със 112:103 точки над гостуващия Торонто. Домакините стопиха пасив от 27 точки, за да стигнат до успеха. Тимофей Мозгов се отличи със 17 точки и рекорните за кариерата си 20 борби за Денвър, който спечели със 111:87 срещи Бруклин и записа седма поредна победа.

Майкъл Картър-Уилямс направи "трипъл-дабъл" за пръв път в кариерата си - 27 точки, 12 борби и 10 асистенции, а Филаделфия победи Орландо със 126:125 след две продължения. Тадеус Йънг се оттече с 25 точки и 12 борби.

Бостън - Милуоки - 108:100
Бруклин - Денвър - 87:111
Маями - Детройт - 97:107
Мемфис - Финикс - 110:91
Далас - Шарлът - 89:82
Сакраменто - Оклахома Сити - 95:97
Голдън Стейт - Торонто - 112:103