Маями поведе на Индиана с 3:1, ЛеБрон задмина Майкъл Джордан

ЛеБрон Джеймс завърши с 32 точки, 14 от които в третата четвърт, при победата на шампиона Маями Хийт над Индиана Пейсърс със 102:90 в мач номер 4 от финалния плейоф в Източната конференция на НБА.

Така "горещите" вече повят с 3:1 победи в серията, в която се играе до четири успеха. Крис Бош добави 25 точки, а Дуейн Уейд завърши с 15 точки.

Маями водеше през целия двубой, а на повивката имаше аванс от 49:44. През второто полувреме преднината на домакините премина границата от 20 точки.

Шампионите могат да станат едва третият отбор в историята, който стига финалите на НБА в четири поредни сезона. Петият мач от серията е в Индианаполис в сряда.

Леброн Джеймс добави 10 борби и 5 асистенции, а в 74 мача в кариерата си в плейофите има средно поне 25 точки, 5 борби и 5 асистенции, с което задмина Майкъл Джордан във вечната класация на НБА.

Дейвид Уест се отличи с 20 точки и 12 борби за Индиана. Пол Джордж беше най-резултатен с 23 точки, а Джордж Хил вкара 15 точки.