Маями надигра Сан Антонио в дербито

Отборът на Маями Хийт победи тима на Сан Антонио със 113:101 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Това бе и повторение на финала от миналия сезона между два от най-силните отбори в лигата.

„Горещите" бяха водени в този мач от перфектната игра на Крис Бош, който реализира 24 точки с 9 от 10-те стрелби. Леброн Джеймс добави 18 точки, 7 борби и 6 асистенции. Дуейн Уейд се завърна след контузия и се появи като резерва за да запише 8 точки.

Маями поведе още в началото с 32-12, като през втората част разликата стигна 29 точки, а стрелбата на домакините бе с 58% успеваемост

За „шпорите“ най-добър бе Тим Дънкан, който реализира 23 точки, а Борис Диау и Марко Белинели добавиха съответно 15 и 12 точки.

В друг много интересен мач тази нощ Ню Йорк Никс победи Лос Анджелис Лейкърс със 110:103 след много добро представяне на Кармело Антъни.

След като вкара цели 62 точки на Шарлът преди два дена, този път Антъни записа 35 точки за успеха. Цели петима баскетболисти на домакините от Ню Йорк имаха двуцифрен резултат. Реймънд Фелтън се отчете с 20 точки, а Тим Хардауей Джуниър вкара 18.

Най-резултатен за Лейкърс бе Джоуди Миикс със своите 24 точки. Пау Гасол добави 20 точки и 13 борби. Това бе и четвърта поредна загуба за Лейкърс.

„Езерняците“ продължават да са на трето място отзад напред в класирането на Западната конференция. В същото време Маями и Сан Антонио заемат вторите места в конференциите. Ню Йорк засега също не попада за плейофите след като е на 10-то място на Изток, но има своите шансове.

Маями - Сан Антонио - 113:101
Ню Йорк - ЛА Лейкърс - 110:103
Ню Орлиънс - Орландо - 100:92
Кливланд - Финикс - 90:99
Бостън - Бруклин - 79:85
Далас - Детройт - 116:106
Голдън Стейт - Портланд - 103:88
Сакраменто - Денвър - 117:125