Черно море надигра Рилски спортист във Варна

снимка: chernomore.eu

Черно море порт Варна продължи с победния си ход в шампионата, след като постигна победа над Рилски спортист с 93:72.

Това е 11-та победа на варненския отбор в НБЛ. Домакините започнаха отлично двубоя и успяха набързо да поведат с 6:0, а гостите реализираха първите си точки след почти три минути игра. Черно море порт Варна продължи да трупа преднина, която стигна до 8 точки при 13:4.

Рилски спортист отвърна с шест безответни точки и намалиха пасива до 3 точки - 10:13. Домакините отново поведоха с 6 точки, но след няколко неуспешни атаки позволиха на гостите да намалят изоставането си, а след края на 10-те минути на първата част с две точки от наказателни удари Рилски спортист изравни при 20:20.

Втората част започна с едно равенство в резултата, след което тоново домакините бяха по-добрият отбор и започнаха да трупат преднина, която достигна 9 точки при 38:29. Отлично през тази част се включи Джордже Терсач, който успя да вкара две тройки за Черно море във важни моменти. В края на втората част с тройка на Асен Великов домакините се оттеглиха с аванс от 11 точки на почивката - 43:34.

Гостите започнаха много добре третата част и за около три минути и половина реализираха 10 срещу 2 точки и намалиха пасива си до само точка - 45:44, а секунди по-късно и изравниха. Домакините отвърнаха с тройка на Педжа Стаменкович и отново поведоха в резултата при 49:46.

Черно море порт Варна продължи да трупа преднина, която две минути преди края на третата част бе 11 точки - 59:48. Домакините показаха отлична игра в последната минута и половина на третата четвърт и преди последната част водеха с 17 точки - 69:52. Гостите започнаха последната четвърт с 5:0, но Черно море порт Варна отвърна с тройка на Симеон Илиев.

След четири минути игра отборът на Рилски спортист успя да намали пасива си до 9 точки - 66:75. Домакините обаче успяха да си върнат преднината, поддържаха добър аванс и заслужено спечелиха двубоя, информира БТА. В следващия 16-ти кръг от първенството отборът на Черно море порт Варна почива.