Маями и Индиана отново мачкат в НБА

Индиана продължи успешното си представяне от началото на сезона като победи с 20 точки разлика гостуващия Вашингтон - 93:73 в срещи от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Тимът продължава да пише клубната си история с 15-и успех от общо 16 мача от началото на кампанията. Пол Джордж бе най-резултатен с 23 точки за победата. Рой Хибърт добави 13 точки и 8 борби, а за Пейсърс това бе шести пореден успех.

Вашингтон губеше с повече от 25 точки разлика в четвъртата част и загуби 11-и пореден мач в Индианаполис.

С тройка на Ръсел Уестбруук 0.1 секунда преди края на продължението Оклахома Сити победи Голдън Стейт със 113:112 точки. Уестбруук завърши с рекордните за сезона 34 точки и 7 асистенции, а Кевин Дюрант вкара 25 точки. За гостите Стивън Къри реализира 32 точки, а Харисън Барнс записа рекордните в кариерата си 26 точки. За Оклахома Сити това бе шеста поредна победа и девета поредна като домакин от началото на сезона.

Шампионът Маями спечели като гост на Торонто с 90:83 след 27 точки на ЛеБрон Джеймс и 22 точки на Дуейн Уейд. За домакините ДеМар ДеРозан завърши с 25 точки, а Руди Гей добави 21 и 11 борби. За "горещите" това бе 13-а поредна победа над Раптърс и седма поредна в Торонто.

Лос Анджелис Лейкърс, без суперзвездата си Коби Брайънт, победи Детройт със 106:102 точки като гост. Лейкърс изоставаше с 10 точки в началото на последната част, но след това обърна резултата в своя полза. Уесли Джонсън отбеляза 27 точки за "езерняците". Шон Уилямс отбеляза 20 точки, а за домакините Родни Стъки се отличи с 22 точки.

Тим Дънкан вкара 17 от своите 19 точки през първото полувреме при успеха на Сан Антонио със 109:91 точки над Орландо. Марко Белинели добави 19 точки за победителите. Двата тима играха без контузените си гардове Тони Паркър и Джамир Нелсън. Арън Афало бе най-полезен за Орландо със 17 точки.

Ал Хорфърд вкара кош 4.2 секунди преди сирената, с който донесе успеха на Атланда с 88:87 точки над Далас. Хоукс стопиха пасив от 17 точки през второто полувреме и стигнаха до крайната победа. Джеф Тийге вкара 25 точки за Атланта, а Хорфърд завърши със 17 точки и 12 борби. Хюстън победи Бруклин със 114:95 точки след 21 точки на Чандлър Парсънс.

Джамал Кроуфърд се отличи с 31 точки, 11 асистенции и 7 борби при победата на Лос Анджелис Клипърс над Сакраменто със 104:98 точки след продължение. Кроуфърд вкара два наказателни удара 21 секунди след края на добавеното време и направи серията на Клипърс на 10:0. Блейк Грифин добави 21 точки и 12 асистенции.

Победата доближи старши треньорът на тима Док Ривърс до само един успех от номер 600 в кариерата си. Отборът на Сакраменто, който пропусна две тройки във финалните 70 секунди, записа трето поредно поражение, посочва БТА.