Рилски спортист удари Ямбол като гост

Рилски спортист (Самоков) спечели като гост на Ямбол с 93:88 (15:20, 27:26, 27:23, 24:19) точки дербито на седмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Напрежението между двата отбора преди този мач беше голямо заради трансфера на американеца Уил Уокър в тима от Самоков.

Възпитаниците на Юлиан Радионов спечелиха първата част с 20:15, но като цяла срещата беше изключително оспорвана. На почивката преднината на домакините бе 46:42, но след 30 минути имаше равенство в резултата - 69:69.

Баскетболистите на Росен Барчовски стигнаха до успеха, след като взеха последните 10 минути с 24:19.

Капитанът Йордан Бозов вкара 25 точки за победителите, със 17 точки се включи Дарин Иванов, а 16 точки добави Върнън Тейлър.В мача по решение на Росен Барчовски не игра Уил Уокър.

В последния си мач с екипа на Ямбол Неманя Милошевич записа 25 точки и 11 борби, 19 точки и 10 борби добави Станислав Славейков, а с 13 точки се отчете Станислав Говедаров.