Маями губят три поредни мача за пръв път от 2 години

Вашингтон победи шампиона Маями със 114:97 точки в среща от редовния сезон в първенството на Националната баскетболна асоциация. По този начин Хийт записаха трета загуба поред, а това се случва за пръв път от средата на януари 2012 г.

Домакините водеха с 34 точки разлика, а срещата ще се запомни със завръщането в игра на Грег Одън след повече от четиригодишно прекъсване. Първата четвърт завърши с разгромното 43:18 и през целия двубой Маями се опитваше да навакса това изоставане, но в крайна сметка не успя.

Джон Уол отбеляза 25 точки, а Брадли Бийл и Нене завършиха с по 19 точки за победителите. За Маями Крис Бош отбеляза 26 точки, а ЛеБрон Джеймс се отличи с 25 точки, 8 борби и 7 асистенции за шампионите. Дуейн Уейд обаче записа много слаб мач и за 32 минути игра се отчете само с 8 точки. Грег Одън пък се завърна за пръв път от 5 декември 2009-а година и реализира 6 точки за девет минути.

В друг мач Нейт Робинсън вкара 14 от своите 24 точки в последната част при успеха на Денвър над Голдън Стейт със 123:116 точки.Уилсън Чандлър и Тай Лоусън добавиха по 22 точки. За домакините Дейвид Лий завърши с 28 точки и 11 борби, а Стеф Къри се отчете с 24 точки.

Йоаким Ноа записа рекордните за сезона 26 точи, а Карлос Буузър вкара 23 точки при победата на Чикаго над Орландо със 128:125 точки след три продължения. Орландо можеше да спечели мача, но удар от тройката на Глен Дейвис беше блокиран, а "биковете" взеха борбата 1.5 секунди преди края. Джими Бътлър вкара два наказателни удара 0.4 секунди преди сирената. Виктор Оладипо се отличи с 35 точки, а Джамийр Нелсън добави 31 точки и 10 асистенции за Орландо.

Лос Анджелис Клипърс изоставаше със 17 точки от Далас Маверикс 4.30 минути преди края на мача, но стигнаха до успеха със 129:127 точки. Джей Джей Редик завърши с рекордните в кариерата си 33 точки, Мат Барнс добави 25 точки, а Джамал Кроуфърд - 16 точки. Той бе точен на два пъти от наказателната линия 11 секунди преди сирената. За гостите Дирк Новицки вкара 27 точки, а Самюъл Далемберт се отчете с 20 точки.

Тони Паркър реализира 25 точки и 9 асистенции при успеха на Сан Антонио над Юта със 109:105 точки. Така Спърс продължи серията си на шест поредни успеха. Марко Белинели, Тим Дънкан и Каухи Леонард добавиха всеки по 15 точки, а Ману Джинобили записа 13 точки. Енес Кантер се отличи с 25 точки за Юта.

Лос Анджелис Лейкърс записа нова загуба. Този път от Финикс Сънс със 114:121 точки. За победителите 28 точки наниза Джерълд Грийн. Горан Драгич изиигра силен мач и добави 18 точки, 10 борби и 7 асистенции. За "езерняците" най-резултатен бе Пау Гасол, който вкара 24, а Уесли Джонсън допринесе с 22 точки.

Без Коби Брайънт обаче Лейкърс върви все по-надолу и по всяка вероятност няма да се класира за плейофите. В историята си клубът само 5 пъти не е успявал да стигне до елиминаиите, като за последно това се случи през сезон 2004/05.