Левски записа пета победа в Балканската лига

снимка: balkanleague.net

Отборът на Левски записа пета победа от началото на сезона в Балканската лига по баскетбол за мъже.

Възпитаниците на Константин Папазов победиха гостуващия Сигал Прищина (Косово) с 91:87 точки след продължение (24:17, 19:22, 10:23, 24:15, 14:10) и се изкачиха на трето място в класирането. Те имат и три поражения.

Редовното време завърши 77:77, но българите спечелиха допълнителните пет минути с 14:10 точки и стигнаха до крайния успех.

"Сините" изиграха силна първа четвърт, през която водеха със 7-8 точки. В средата на втората част след тройка на Павел Иванов и серия от 13:4 аванса на Левски достигна до 16 точки - 37:21, но след това настъпи спад в играта на тима. Това позволи на гостите да намалят пасива си на 4 точки на почивката - 39:43.

След почивката обаче лошото представяне на "сините" продължи, гостите вкараха 11 безответни точки и стигнаха до обрат - 50:43. Преди последната част Сигал Прищина водеше с 62:53, след това достигна 10 точки - 70:60.

Все пак домакините не се предадоха и постепенно намаляваха пасива си. 21.7 секунди преди сирената с кош на Христо Захариев играчите на Константин Папазов изравниха - 77:77 и пратиха двубоя в продължение, след като за гостите Кендрик Джоунс пропусна.

В добавените пет минути "сините" водеха в резултата. 20.4 секунди преди края те имаха аванс от 85:84, но след това по два наказателни удара отбелязаха Джордже Мичич и Христо Захариев, а Захариев добави и един кош. Дардан Бериша реализира тройка за косовския тим със сирената, но това не беше достатъчно.

Най-резултатен за Левски беше Павел Иванов с 20 точки. Христо Захариев се отчете с 16 точки, а с 15 точки и 6 асистенции завърши Лайънъл Чалмърс. Николай Върбанов направи "дабъл-дабъл" - 10 точки и 11 борби. Кендрик Джоунс вкара с 23 точки за гостите, а с 19 се отчете Дардан Бериша.

"Луд мач. Класата на съперника трябва да се отчете. Радвам се, че когато беше много тежко се появиха Захариев и Павел Иванов. Много тежък мач. В Косово имат играчи, от които трябва да имаме респект и уважение", каза след мача Константин Папазов.