Маями громят, Оклахома се провалиха в Юта

Маями Хийт записаха трета поредна победа в НБА тази нощ, след като сравнително лесно победиха Ню Орлиънс Пеликанс със 107:88 в пореден двубой от натоварената програма в НБА.

Гостите не се дадоха през първото полувреме, а Антъни Дейвис играеше отлично за "пеликаните", отчитайки се с 18 точки и 10 борби още до почивката. Именно той вдъхнови своите съотборници, които водеха на полувремето с 6 точки.

ЛеБрон Джеймс обаче се захвана с опазването на младата звезда на гостите, като го ограничи до 4 точки и две борби в оставащите 24 минути, а освен това беше двигателят на Маями в нападение, завършвайки с 32 точки, като отново имаше над 50% успеваемост в стрелбата.

Силен двубой за домакините записа и Дуейн Уейд, който отбеляза 22 точки, а Крис Андерсън записа нов двубой със 100% успеваемост в стрелбата си - 7/7 за 15 точки. Той овладя и 7 борби.

Антъни Дейвис се отчете с 22 точки и 12 борби за своите, които отново бяха без един от водещите си реализатори Райън Андерсън. 15 точки добави Ерик Гордън.

В един от най-любопитните двубои за вечерта Индиана Пейсърс надиграха трудно Торонто Раптърс с 86:79, въпреки че "динозаврите" пристигнаха в Индианаполис едва 5-6 часа преди срещата, въпреки че трябваше да пътуват още в неделя. Времето там обаче попречи на отбора да се приготви за срещата.

Пейсърс трупаха методично аванс, който набъбна до 67:52 в третата част, но тогава дойдоха минутите на Демар ДеРоузън, който отбеляза 17 поредни точки за своя тим, връщайки отбора си в срещата. Пол Джордж и Хибърт обаче направиха нужното, за да не се стигне до загуба.

Джордж нямаше силна среща, като завърши с 12 точки и едва 30% в стрелбата. Хибърт завърши с 22 точки, докато Стивънсън пропусна да запише нов трипъл-дабъл - 13 точки, 10 борби и 8 асистенции. За Раптърс ДеРоузън вкара 28 точки, а Лаури и Патерсън вкараха съответно 16 и 20.

Оклахома Сити Тъндър пък загубиха изненадващо в Юта със 112:101, въпреки че Дюрант вкара 48 точки за гостуващия тим. Хейуърд обаче нямаше спирка, като завърши с 37 точки, 11 борби и 8 асистенции.