Матешиц: Не съм изненадан от оттеглянето на Хонда

снимка: БГНЕС

Австрийският магнат Дитрих Матешиц, собственик на компанията Ред Бул, която е спонсор на два тима от Формула 1, заяви днес, че не се изненадва от шокиращо оттегляне на Хонда от "кралските гонки".

 

"В оттеглянето на Хонда няма нищо изненадващо. На много други тимове във Формула 1 им минават подобни мисли през главата. Главният проблем сега е дали намаляването на разходите, което сме длъжни да направим, ще дойде достатъчно бързо за да гарантира достатъчен брой тимове, които да продължат във Формула 1", заяви Матешиц.