
Бразилският пилот на Ферари Фелипе Маса не остана длъжен на колегата си от МакЛарън Люис Хамилтън, който заподозря "кариоката" в опити да го "изкара от пистата" по време на днешната квалификация за утрешния старт на пистата "Яс Марина" в Абу Даби.
Инцидентът между двамата се случи по време на втората част на сесията, когато намиращият се в бърза обиколка настигна бавния Хамилтън, търсещ свободно място пре трафика. В един момент обаче британецът внезапно ускори темпото, като резултатът от това бе факта, че той трябваше да мине на пряко през шикана, отнасяйки и една от камерите на трасето, бивайки на прага на катастрофата с Маса.
В последствие пък Хамилтън заяви по радиото на екипа си от МакЛарън, че Маса се е опитал да го "изкара от пистата". Маса обаче не се трогна особено от становището на британеца, от своя страна отвръщайки:
"Преди всичко, Хамилтън бе изцяло на грешната страна на пистата и не ме пусна да мина", заяви бразилецът. "В последствие той се опита да мине напряко през шикана, докато аз бях на правилната линия. Ако той наистина е казал това, значи е ненормален", добави Маса.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ