Маруся Върджин представи болида за 2011-а година

галерия:

Отборът от Формула 1 Маруся Върджин или просто Върджин представи своя нов болид. Това стана в телевизионния център на БиБиСи в Лондон, а новата кола която ще се движи по пистите през 2011-а е с име MVR-02.

 

Както и при болида от миналата година, аеродинамиката е дело на компанията CFD. Това е първата кола, която е с конфигурация на шасито MVR след закупуването на голяма част от отбора от руския концерн Маруся в края на миналия сезон.

 

Отборът избяга от типичните представяния на болида и предпочете това да стане пред подбрана публика в телевизионния център, съставена от медийни партньори и фенове на отбора. Представянето бе озаглавено "Аудиенция с Маруся Върджин Рейсинг".

 

"Имахме трудно, но много полезно кръщение във водите на Формула 1 през миналата година", каза тийм шефът на отбора Джон Буут. "Много се радвам, че доказахме, че сме равностойни и ще се опитаме да се усъвършенстваме още повече".

 

"Радваме се, че през новия сезон ще се състезваме като Маруся Върджин. Готови сме да се отплатим за вярата, която този концерн показа в нашия отбор", каза още Буут.