Мартин Петров с 45 минути срещу шотландци

снимка: Guliver/Getty Images

Българският нападател Мартин Петров игра 45 минути при равенството 1:1 на неговия Болтън в контролна среща срещу шотландския Айр Юнайтед.

Българинът започна мача като титуляр за своя тим, който гостуваше на "Съмърсет Парк" и бе доста активен през първата част, като достави няколко добри центрирания на своите съотборници, но те не успяха да се възползват от тях и да открият резултата.

Така първото полувреме завърши без попадения а Петров бе заменен на почивката.

И двете попадения в срещата паднаха през втората част. Първо Болтън откри резултата в 71-ата минута с попадение на Алонсо, но в 78-ата домакините стигнаха до равенството с гол на Робъртс за крайното 1:1.

През следващия сезон Мартин Петров и Болтън ще се състезават във второто ниво на английския футбол, след като през изминалия шампионат не успяха да запазят мястото си в Премиършип.