Мартин Петров даде начало на срещата между Черно море и Мачестър Сити

Звездата на българския футбол Мартин Петров даде началото на турнира за юноши (родени 1998 г) Бултекс Къп в Албена.

Петров ритна първата топка в мача на откриването, който противопостави домакините от Черно море (Варна) и английския Манчестър Сити. Петров беше приветстван бурно преди старта на турнира, след като преди това поднесе приветствие към всички участници.

В самия мач англичаните превъзхождаха. Макар и в доста шарен състав, с много момчета от набор 1999, без национали на страните си, англичаните направиха показно за модерен футбол и спечелиха с 3:0.

Капитанът на гостите Уил Пачинг откри в 5-ата минута след добра акция с едно докосване, в 27-ата пък нападателят Джо Харди вкара от границата на наказателното поле след демонстрация на добра техника и контрол.

Варненци са далеч от най-доброто си състояние, но все пак при 0:1 създадоха чудесна възможност, която Валентин Йосков пропусна. Определено най-добър в редиците на Черно море днес беше защитникът Валери Христов.

През второто полувреме момчетата на треньора Калоян Георгиев, които са шампиони на България за 2013-а година, пробваха няколко добри атаки, които обаче не бяха завършени резултатно. В самия край на срещата Джо Харди оформи крайното 3:0 в първата среща от група А.

В другия мач и първи от група Б защитаващият титлата си от миналата година ЦСКА (София) надви с минималното 1:0 Академия Хаджи (Румъния). Трябва да се отбележи, че румънците дойдоха изцяло с по-малкия си набор- родените през 1999-а година.

Единственото попадение за софиянци вкара Йоан Маринов две минути преди края след чудесен пробив и центриране на Тодор Кръстев.

По-късно днес са мачовете ПАОК (Солун) и турския Бешикташ (Истанбул), а последната среща за деня е между Стабек (Норвегия) и Цървена звезда (Белград, Сърбия).

Сърбите изправиха на нокти организаторите от фирма Бултекс с огромното си закъснение. Те бяха очаквани в хотела в Албена около 20.00 часа снощи, но пристигнаха чак в 2.15 часа след полунощ.