Марсиньо с първи гол за ЦСКА

Новото попълнение на ЦСКА Марсиньо за първи път получи доверието на Милен Радуканов да започне сред титулярите за „армейците" и се отплати с попадение с незабравимия дуел с Ботев (Враца), завършил 4:3 за гостите от София.

Марсиньо откри резултата още в 5-ата минута с коварното си изпълнение на пряк свободен удар на десния фланг до ъгъла на наказателното поле на домакините.

Играчът, който получи контузия по време на предсезонната подготовка, се нагърби с изпълнението на статичното положение, въпреки че до момента друг нов в ЦСКА - Игнасио Варела - стреляше от преките свободни удари.

Марсиньо завъртя кълбото по неудобен за вратаря Николай Чавдаров начин, така че нито един от футболистите пред стража на Ботев не можа да изчисти топката и тя се оплете в мрежата.

Руслан Куанг докосна кълбото, но не промени траекторията му и затова попадението е правилно да се зачете на сметкана на Марсиньо.

Дебютът сред титулярите на бразилеца беше леко помрачен от ситуацията в 75-ата минута, когато той игра с ръка в наказателното поле и стана причина да бъде отсъдена втора дузпа за Ботев.

Марсиньо неумишлено докосна топката, защото бе с гръб към нея, а и тя бе изстреляна към него почти от упор, но съдията Александър Костадинов посочи бялата точка.

Това бе само едно от дискусионните решения, които главният арбитър на мача взе в рамките на 90-те минути.