Марсилия обърна десет от Лил в 1/4-финал за Купата на Лигата

галерия:

снимка: om.net

Отборът на Олимпик Марсилия стана третият полуфиналист в турнира за Купата на Лигата във Франция, след като днес постигна обрат и победа с 2:1 над гостуващия отбор на Лил.

 

Гостите откриха резултата още в 4' на срещата, когато Тулио де Мело се разписа в мрежата на Стив Манданда. Шест минути, обаче, Лучо Гонсалес върна паритета в срещата с гол за 1:1.

 

На полувремето контузия на Манданда наложи неговата смяна и на вратата на домакините застана резервата - бразилецът Елинтон Андраде.

 

Десетина минути след почивката, пък, "мастифите" останаха с човек по-малко, след като Йоан Кабайе получи втори жълт картон и бе изгонен от терена.

 

Крайното 2:1 оформи полузащитникът Матийо Валбуена, който бе точен за Марсилия точно девет минути преди края на редовното време.

 

Така възпитаниците на Дидие Дешам се присъединиха към отборите на Тулуза и Лориен в полуфиналната фаза на надпреварата. Четвъртият тим, който ще спори за място на финала, ще се определи на 2 февруари, когато носителят на трофея Бордо посреща втородивизионния Седан.