Маркиньос спаси Локо (Сф) от загуба във Варна (СНИМКИ)

Отборът на Локомотив София успя да изтръгне една точка при днешното си гостуване на Черно море във Варна, като "железничарите" отбелязаха в последните секунди на срещата, за да стигнат до драматично равенство 2:2 в мач от 9-ия кръг на първенството.

Бакари и Симеон Райков бяха дали солиден аванс на "моряците" през първата част, но с късни голове на Елтон И Маркиньос, локомотивци се спасиха от поражение.

Въпреки изпуснатата победа, Черно море може да се гордее с факта, че днес "моряците" записаха общо осми пореден мач без загуба в първенството. Първото и единствено поражение на Черно море датира от първия кръг, когато варненци отстъпиха на Черноморец в Бургас. "Моряците" разполагат с вече 14 точки на сметката си, заемайки четвърта позиция в класирането.

Локомотив София пък се спаси от пето поражение до момента, но "железничарите" остават в долната половина на таблицата с актив от 9 точки. Локо се изравни с Берое и Левски, които обаче са и с мач по-малко.

Сблъсъкът на „Тича" стартираха вихрено за домакините, които успяха да вкарат две бързи попадения още в първите 15 минути.

Само пет минути бяха нужни на „моряците", за да открият резултата. В 5' Бакари завърши отлична контраатака на варненци и прониза Галев за 1:0.

В 14' резултатът бе удвоен, а точен за 2:0 бе Симеон Райков. Бившият футболист на Левски получи асистенция от Георги Божилов и прати топката в мрежата, давайки солиден аванс на Черно море.

След почивката гостите от София опитаха да достигнат поне до точката, но усилията на „железничарите" дадоха само частичен резултат.

В 56' гредата помогна на Черно море, след като Сота засече с глава центриране на Елтон. Между 80' и 81' на „Тича" стана напрегнато, защото победата на Черно море бе поставена на кантар.

Първо Елтон намали за Локомотив след добро изпълнение, а само три минути по-късно гостите треснаха и втора греда. Този път Димитър Илиев засече кълбото с глава, но Локо отново бе сполетян от малшанс.

Късметът все пак се усмихна на Локомотив в добавеното време, когато обичайният спасител на тима Маркиньос донесе точка на столичани. Бразилецът добута топката в мрежата след сериозно разбъркване в пенала, разочаровайки хората по трибуните.