Курдов предотврати нова шокираща победа на Любимец (ВИДЕО И СНИМКИ)

Любимец продължи със серията си от силни резултати в А група, след като тази вечер стигна до 1:1 в Овча Купел срещу фаворита в срещата Славия.

Огнянов даде аванс на госите още в 17' след грешка на отбраната, но след това Курдов в 60' успя да изравни. В самия край на срещата пък отново Огнянов пропусна да донесе успеха на новака в първенството след чудесна намеса на Петков.

Точката със сигурност е добре дошла за гостите, които запазиха позициите си в топ 7 и в момента заемат 6-о място с актив от 13 точки. Възпитаниците на Асен Букарев обаче ще бъдат разочаровани, тъй като те отново не оправдаха очакванията, а освен това остават с 10 точки на 8-о място.

Славия натисна отначало и създаде две опасни положения, но въпреки това гостите бяха отборът, който пръв стигна до попадение. В 17' груба грешка доведе до открадната топка от Огнянов, който напредна, преодоля Петков и вкара за 0:1.

След попадението домакините се хвърлиха в атаки и чрез Галин Иванов и Курдов пропуснаха няколко добри положения, докато Огнянов едва не удвои в полза на новака в А група. До края на частта обаче резултатът остана непроменен.

След почивката статуквото на терена се запази и в крайна сметка Славия най-накрая стигна до гол - Василев направи рейд през защитата и подаде към точката на дузпата, където се беше пласирал Курдов. Юношата на Левски стреля хубаво и успя да върне "белите" в мача - 1:1.

След попаднието Галин Иванов продължи да е много активен, но пропусна два отлични шанса за своите, а удар на Желев с глава мина над вратата. Отчаяните действия на Славия в последните 20 минути обаче не доведоха до нищо опасно и в крайна сметка двата тима си разделиха точките.