Марк Уебър: Готов съм да триумфирам

снимка: ройтерс

След като днес стигна до първия полпозишън в кариерата си на пилот във Формула 1, австралиецът Марк Уебър изрази готовност да спечели утрешното Гран при на Германия на пистата "Нюрбургринг", с което и да триумфира за първи път досега.

 

32-годишният Уебър често е смятан за състезател, способен да спечели някоя от надпреварите във Ф1, но фактът че доскоро разполагаше с далеч по-бавни болиди от този на Ред Бул, с когото кара в момента, пречеше на австралиеца да осъществи голямата си цел.

 

"Намирам се във фантастична позиция за това", заяви оптимистично пилотът. "Момчетата от Браун GP се радват на фантастичен сезон, но ние сме настроени за битка. Ще се опитам да спечеля за първи път в кариерата си."