Марк Маркес защити титлата си в МотоGP

Испанецът Марк Маркес с Хонда защити световната си титла в клас МотоGP, след като зае второ място в Гран при на Япония, кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Така 21-годишният Маркес вече е недостижим на върха в генералното класиране три кръга преди края на сезона с 82 точки преднина пред Валентино Роси и Дани Педроса. Маркес е лидер с 312 точки, докато Роси и Педроса имат по 230.

Така каталунецът Маркес има вече четири световни титли за пет години след трофеите му в клас 125 куб.см. през 2010-а, в Мото2 през 2012 и двете поредни титли в МотоGP.

Друг испанец - Хорхе Лоренсо с Ямаха, спечели Гран при на Япония, като финишира първи с време 42:21.259 минути.

Маркес остана втори с 42:22.897, а трети е Валентино Роси (Италия) с Ямаха - 42:23.861 минути.

В клас Мото2 спечели Томас Люти от Швейцария с време 42:50.219 минути, следван от двама испанци Маверик Виналес и Естеве Рабат, информира БТА.

В генералното класиране в Мото2 начело е Естеве Рабат с 294 точки, следван от Мика Калио 256 и Маверик Виналес 224.